בתי ספר לאפייה לחיים טובים יותר בהודו ובברזיל

אנו מאמינים שחשוב מאוד לא רק לחלוק את הכישורים והידע שלנו עם השותפים המסחריים שלנו - תעשיה, מאפיות, קמענאות ועסקי המזון והשירותים להם אנו מספקים מרכיבים, אלא גם לעזור לקהילות מוחלשות במדינות שבהן אנו פועלים. להיות שותף מקומי אמין הוא חלק מהפילוסופיה העסקית הבינלאומית שלנו, אותה הוכחנו על ידי פתיחת בתי ספר לאפייה בהודו ובברזיל.

כמו במדינות מתפתחות רבות אחרות, טעמי הצרכנים בהודו ובברזיל הופכים יותר ויותר למערביים, עם ביקוש הולך וגובר למוצרים מוגמרים כגון עוגות, מאפים ושוקולדים. סופרמרקטים, מאפיות וחנויות עוגות, כמו גם בתי מלון וספינות שייט, כולם רוצים להגדיל את מגוון המוצרים שיש להם להציע, אך רבים מהם סובלים ממחסור משמעותי בכוח אדם מיומן.

האופים של העתיד

Puratos נחושה ללמד צעירים את הכישורים הדרושים לעבודה במגזרי המאפייה, הקונדיטוריה והשוקולד, ולכן השקיעה בשני בתי ספר למאפייה, אחד בברזיל ואחד בהודו. בשתי המדינות, הקורסים נועדו לקחת תלמידים מעבר לחינוך הבסיסי ולתת להם את ההכשרה המעשית הדרושה כדי להתפרנס בכבוד. התכנית כוללת גם תקופות התמחות בחברות שונות שבמהלכן מקבלים הסטודנטים שכר. אנו גם מתחייבים להעסיק תלמידים שמסיימים את בתי הספר בהודו, ברזיל או במקומות אחרים, או להציב אותם אצל אחד מהשותפים שלנו.

בהתבסס על ההצלחה המוכחת של הפרויקטים בהודו ובברזיל, אנו מתכננים להרחיב את התוכנית כך שצעירים נוספים ממדינות מתפתחות יוכלו להפוך את התשוקה שלהם לאפייה, קונדיטוריה ושוקולד לדרך חיים מתגמלת.

הודו

בית הספר לאפייה ראשון שלנו נחנך בהודו באוגוסט 2014. עשרים וחמישה תלמידים מאזורים מוחלשים משתתפים בתכנית מדי שנה. השיעורים רבים ומגוונים, ונעים מלימוד יסודות הבישול והאפייה ועד לשיעורים מתקדמים יותר בהכנת מאפים ושוקולד.

ברזיל

באפריל 2015 השקנו, בשיתוף עם קרן Gol de Letra, פרויקט דומה בשכונות העוני של סאו פאולו שבברזיל, המעניקים מדי שנה לכעשרים תלמידים את ההזדמנות להשתתף בסדנאות הנמשכות 18 חודשים.

 

אם אתם מעוניינים לדעת יותר אודות בתי הספר לאפייה שלנו, אנא הכנסו לדף אנשי הקשר שלנו.