בתי ספר לאפייה לחיים טובים יותר בהודו ובברזיל

אנו מאמינים כי חשוב מאד לא רק לשתף את הכישורים והידע שלנו עם השותפים המסחריים שלנו - מאפיות, מרכולים ועסקי ושירותי המזון להם אנו מספקים רכיבים, אלא גם לסייע לקהילות מקופחות במדינות בהן אנו פועלים. מטרתנו להיות שותף מקומי אמין היא חלק מן הפילוסופיה העסקית הבינלאומית שלנו, אותה הוכחנו באמצעות הקמת בתי ספר לאפייה בהודו ובברזיל.

כפי שקורה במדינות מתפתחות רבות אחרות, הטעמים של הצרכנים בהודו ובברזיל הופכים מערביים יותר ויותר, עם דרישה הולכת וגוברת למוצרים מוגמרים כגון עוגות, מאפים ושוקולדים.  מרכולים, מאפיות וקונדיטוריות, וכן בתי מלון וספינות תענוגות, מעוניינים כולם להגדיל את מגוון המוצרים המוצעים על ידם, אולם רבים מהם סובלים ממחסור משמעותי בכוח אדם מיומן.

האופים של העתיד

Puratos נחושה ללמד אנשים צעירים את הכישורים הדרושים לעבודה בענפי האפייה, המאפים והשוקולד, והשקיעה בשני בתי ספר לאפייה, אחד בברזיל ואחד בהודו. הקורסים המועברים בשתי המדינות תוכננו במטרה לתת לתלמידים יותר מהשכלה בסיסית ולהעניק להם את ההכשרה המעשית הנדרשת לצורך פרנסה ראויה. התוכנית כוללת גם תקופות של התמחות בחברות שונות, במהלכן מקבלים התלמידים תשלום. אנו מחויבים גם להעסיק תלמידים המסיימים את בתי הספר בהודו, בברזיל או במקומות אחרים, או לדאוג להם לתעסוקה אצל אחד מן השותפים שלנו.

על בסיס ההצלחה המוכחת של הפרויקטים בהודו ובברזיל, אנו מתכננים להרחיב את התכנית על מנת לאפשר למספר רב עוד יותר של צעירים ממדינות מתפתחות להפוך את תשוקתם לאפייה, למאפים ולשוקולד לדרך חיים מתגמלת.

הודו

בית הספר לאפייה ראשון שלנו נחנך בהודו באוגוסט 2014. עשרים וחמישה תלמידים מאזורים בלתי מפותחים משתתפים בתכנית מדי שנה. השיעורים רבים ומגוונים, ונעים מלימוד יסודות הבישול והאפייה ועד לשיעורים מתקדמים יותר בהכנת מאפים ושוקולד.

ברזיל

באפריל 2015 השקנו, בשיתוף עם קרן Gol de Letra, פרויקט דומה בשכונות העוני של סאו פאולו שבברזיל, המעניקים מדי שנה לכעשרים תלמידים את ההזדמנות להשתתף בסדנאות הנמשכות 18 חודשים.

 

אם אתם מעוניינים לדעת יותר אודות בתי הספר לאפייה שלנו, אנא הכנסו לדף אנשי הקשר שלנו.